Masa Critica
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Masa Critica

Discutii, pareri, idei despre Masa Critica din Romania, actiune a biciclistilor.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
Ne vedem vineri, 24 septembrie 2010, ora 18:00, in fata Primariei Brasov, la Masa Critica! Anuntati cat mai multa lume! Numai impreuna putem face ceva.

 

 LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA

In jos 
+2
Jony
kidda
6 participanți
AutorMesaj
kidda

kidda


Posts : 45
Join date : 13/05/2010
Age : 34
Location : brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptyJoi Mai 13, 2010 3:02 am

Propun sa spunem pe unde ne-am dat cu bicicleta si pe unde ne-a placut cel mai mult( asta insemnand locuri mai interesante mai iesite din comun) Incep eu:) De ex acum cativa ani am coborat cu bitza pe partia de bob din sinaia:X e o senzatie geniala:X
Sus In jos
http://ghuitarista.blogspot.com/
Jony

Jony


Posts : 38
Join date : 12/05/2010
Age : 35
Location : Brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptyJoi Mai 13, 2010 3:28 am

hmm...cel mai interesant loc prin care am trecut cu bitza a fost prin zgarcini...deci acea senzatie cand esti fugarit de tigani..nu se compara nu nik..pura andrenalina :X
Sus In jos
kidda

kidda


Posts : 45
Join date : 13/05/2010
Age : 34
Location : brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptyJoi Mai 13, 2010 4:13 am

cam nasol frate ce-i drept dar nah....macar aveau si furci si topoare cu ei?!Smile)
Sus In jos
http://ghuitarista.blogspot.com/
Jony

Jony


Posts : 38
Join date : 12/05/2010
Age : 35
Location : Brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptyJoi Mai 13, 2010 4:17 am

eh..noroc ca n-am avut atuncea opt pe spate..am pedalat de numa numa..Smile) am scapat viu si nevatamat de acolo...anyway..is multe locuri faine..aku vreau sa incerc traseu ala din poiana pe drumu forestier..care te duce la pietrele lu solomon..n-am coborat niciodata pe acolo..sau din poiana spre saua tampei la fel..trebe sa le incerc..dar n-am cu ce.. Wink)
Sus In jos
DarkDavid

DarkDavid


Posts : 30
Join date : 13/05/2010
Age : 35
Location : Brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptyJoi Mai 13, 2010 5:21 am

Jony a scris:
aku vreau sa incerc traseu ala din poiana pe drumu forestier..care te duce la pietrele lu solomon..sau din poiana spre saua tampei la fel
Sunt super faine ambele...cel din Poiana Brasov spre Saua Tampei se numeste Valea Cu Apa si dupa parerea mea e cel mai fain de pe aici...si din categoria lui.
Am fost pe multe trasee...dar cel mai mult mi-au placut:
- Postavaru' - Valea Cu Apa - Saua Tampei - Iepure (asta e cva mai agresiv)
- Bunloc - coborare in Darste spre 7 Scari
- Drumu Vechi (pe zapada) e demential
- Din Poiana inspre Rasnov...iar la un mom. dat e o potecuta spre Cristian
- Drumul Galben din Poiana Mica
- De pe drumul de Poiana cum urci se face un drum la dreapta care duce la cariera...greu sa explic cum ajungi la el...dar de pe cariera priveslistea e mununata..la fel si coborarea de acolo
- Potecutza...asta va fi mai faina dupa ce imi iau bike de downhill cyclops
Sus In jos
http://www.myspace.com/darkdavid89
dirt biker

dirt biker


Posts : 17
Join date : 12/05/2010
Location : brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptyJoi Mai 13, 2010 6:43 pm

si eu vreau sa incerc forestieru poate mergem impreuna Very Happy
Sus In jos
http://www.dirtbike.ro
Jony

Jony


Posts : 38
Join date : 12/05/2010
Age : 35
Location : Brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptyJoi Mai 13, 2010 7:14 pm

pai ar fi fain sa ne strangem mai multi si sa i-o dam!!!Very Happy
Sus In jos
EqueL

EqueL


Posts : 7
Join date : 14/05/2010
Age : 28
Location : Brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptyVin Mai 14, 2010 9:42 pm

Parcul Subarini din Sibiu Very Happy Super tare parcul ala si multe locuri sa te dai cu bicla Smile
Sus In jos
Cata_Gabor

Cata_Gabor


Posts : 5
Join date : 13/05/2010
Location : Brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptySam Mai 15, 2010 3:55 am

Traseul Familiar din Piatra Mare (cu urcare pe Tamina) + coborarea pe Tamina daca nu vreti sa impingeti bike-ul pana pe platou (pe ultimele serpentine incercati sa taiati pe poteca din padure - am luat o tranta buna pe o radacina dar merita).

De acord cu Dark David - Valea cu apa e creca e cea mai faina si accesibila coborare (bucata de la bancutza pana in Saua Tampei / Racadau); apoi dupa parerea mea ar fi Familiarul (bucata de pe Prapastia Ursului pana la Dambu) - e o varianta pe care am intrat accidental intr-o curba care m-a dus cateva sute de metri pe un culoar ca de bob - excelent.

Apoi mai e Brasov - Predeal (pe sosea), urcare la Cioplea, mers pe drum forestier si coborarea muuuulti km pana in Azuga numa pe forestier - apoi din nou la deal pe soea si intoarcerea ori prin Paraul Rece - Rasnov ori prin Predeal.

Postavarul e super tura - am facut febra la antebrate de la franat :-).
Sus In jos
http://www.highballblog.com/
DarkDavid

DarkDavid


Posts : 30
Join date : 13/05/2010
Age : 35
Location : Brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptySam Mai 15, 2010 4:23 am

vreau anu asta sa cobor de la Babele...am auzit ca e faina coborarea..si lunga...pe drumu' de masina
Sus In jos
http://www.myspace.com/darkdavid89
kidda

kidda


Posts : 45
Join date : 13/05/2010
Age : 34
Location : brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptySam Mai 15, 2010 5:18 pm

Mai drumul de masina de la babele nu e chiar atat de lung sa tot fie ca din livada pana in poiana, doar ca mie mi se pare un pic cam boring,am coborat acum cativa ani pe acolo...dar nah...e si cat de cat fain:) natura,copacei alea alea, mai nou si ursi...Smile
Sus In jos
http://ghuitarista.blogspot.com/
DarkDavid

DarkDavid


Posts : 30
Join date : 13/05/2010
Age : 35
Location : Brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptySam Mai 15, 2010 7:24 pm

Drumul de masina din Babele in Sinaia e de 30km si e off-road si in plus daca tot ajung acolo savurez atmosfera si poate urc si pan la Omu iar la coborare peisajul e de nedescris...vezi relatarile Shocked
Sus In jos
http://www.myspace.com/darkdavid89
kidda

kidda


Posts : 45
Join date : 13/05/2010
Age : 34
Location : brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptyMar Mai 25, 2010 9:47 pm

eu am copilarit pe acolo poate din cauza asta nu are un impact atat de mare asupra mea....Smile nah fiecare cu placerea lui
Sus In jos
http://ghuitarista.blogspot.com/
EqueL

EqueL


Posts : 7
Join date : 14/05/2010
Age : 28
Location : Brasov

LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA EmptyMier Mai 26, 2010 12:56 am

Ieri am mers cu cativa prieteni cu biclele pe drumul vechi... Prima oara cand merg cu bicicleta pe drumul vechi Very Happy am urcat cu bus-ul de poiana si am coborat pana la pietrele lui solomon xD super tare drumul pentru bicicleta cheers ma intreb de ce am indraznit sa merg eu pe acolo vreodata pe jos Very Happy cand mai mergem? xD Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty
MesajSubiect: Re: LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA   LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA Empty

Sus In jos
 
LOCURI FAINE PRIN CARE ATI FOST CU BICICLETA
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ONG pentru promovarea mersului pe bicicleta
» Filmele care va plac

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Masa Critica :: Offtopic :: Discutii diverse-
Mergi direct la: